Połączeni pasją

Zamknij oczy. Wyobraź sobie wymarzoną szkołę. Otwórz – i oto jest. Kobylniki. Twoja wymarzona szkoła istnieje naprawdę!

Szkoła w Kobylnikach od dziesiątków lat ma swój udział w kreowaniu pozytywnej rzeczywistości. Rolnictwo wpisane jest w naszą tożsamość od samego początku. Obecnie kształcimy techników weterynarii, rolników i leśników.

Naszą domeną jest ocenianie kształtujące. Skupiamy się na tym, by każdego dnia uczeń był lepszy od siebie z wczoraj, a nie od kolegi. Szanujemy uczniowską autonomię i potrzebę ekspresji, bo tylko uczeń rozwijający się w poczuciu akceptacji siebie jest zdolny do poszerzania swoich horyzontów i kształcenia nowych umiejętności.

Jesteśmy dumni, że do tej pory szkoła wypromowała wielu absolwentów znakomicie realizujących się tak zawodowo jak i prywatnie. Nasi absolwenci często wracają, by z nami współpracować i dzielić się swymi osiągnięciami.

Naszą historię tworzą także liczne akcje społeczne prowadzone na rzecz zwierząt, a także imprezy rozrywkowe i artystyczne. Udzielamy się także charytatywnie w strukturach PCK. Szkoła zasłynęła wielokrotnie z produkcji teatralnych i filmowych naszego historyka i reżysera – Pawła Lewartowskiego. Jesteśmy znani z promowania tradycji kujawskiej. Konkursy nawiązujące do lokalnego folkloru czynią z naszej szkoły organizację czerpiącą z dorobku poprzednich pokoleń. Wygrywamy konkursy zawodowe i artystyczne. Fotografujemy, piszemy, rysujemy i rywalizujemy w sporcie. Świetnie zdajemy maturę z języka polskiego, w której wyniki na poziomie rozszerzonym sięgają 90%, a podstawowym – 96%.

Mamy silne korzenie. Dlatego rośniemy w siłę!

To, co nas łączy – to pasja tworzenia.